Grupa wsparcia dla Ciebie! - jesień 2025

16 kwietnia 2025

2 min czytania

Grupa wsparcia dla Ciebie! - jesień 2025

W sezonie zima-wiosna 2024/25 odbyły się trzy grupy wsparcia w ramach projektu "Mam to w grupie!". Już myślimy o kolejnych, które wystartują jesienią 2025 roku!

OTWARTY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Czym jest grupa wsparcia?

Celem grup wsparcia jest łączenie ludzi, którzy zmagają się z podobnymi problemami i łączą je podobne przeżycia życiowe. Zajęcia skupiają się na wzajemnym wsparciu, a każda z osób otrzymuje przestrzeń i czas na podzielenie się swoimi doświadczeniami i emocjami. Bycie częścią grupy daje poczucie przynależności do konkretnej społeczności i sprawia, że uczestnicy przestają się czuć niezrozumiani. Głównymi cechami grup wsparcia jest zapewnienie przestrzeni bezpieczeństwa, akceptacji oraz połączenie osób, które doświadczają w swoim życiu podobnych trudności.

Główne cele, które przyświecają grupom:

  • wsparcie emocjonalne - udostępnienie przestrzeni, w której uczestnicy mogą wyrażać swoje emocje;
  • dzielenie się swoimi doświadczeniami - możliwość dzielenia się swoimi historiami i doświadczeniami, jest to pomocne dla uczestników, gdy widzą, że nie tylko oni “tak mają” i inne osoby mierzą się z podobnymi trudnościami;
  • pokazywanie innej perspektywy - uczestnicy słuchając siebie nawzajem mogą podejść z innej strony i zobaczyć inną perspektywę swoich problemów i podejść do nich w odmienny, niż dotychczas sposób;
  • poczucie przynależności - bycie częścią grupy pozwala poczuć się częścią wspólnoty oraz wprowadzić poczucie przynależności, może to być szczególnie ważne dla osób, które ze względu na swoje problemy mogą czuć się w codzienny życiu wyizolowane;
  • psychoedukacja - grupy prowadzone przez psychologów, poszerzają również wiedzę uczestników i uczestniczek w zakresie psychoedukacji.

Jak wygląda spotkanie grupy wsparcia?

Grupa wsparcia to spotkania określonej liczby osób, które pracują w oparciu o własne potrzeby. Spotkania wymagają od członków aktywności na każdym spotkaniu oraz współpracy i spotykania się regularnie w ustalonych wcześniej terminach.

Podczas spotkań, we wspólnych rozmowach członkowie mogą podzielić się swoimi przeżyciami, oraz zostać wysłuchani, Często może pojawić się zrozumienie i akceptacja, że “nie tylko ja tak mam”, ale są też inne osoby, które doświadczyły podobnych przeżyć.

Czas trwania i harmonogram spotkań

Grupa ma formułę zamkniętą i spotyka się 10 razy w gronie maksymalnie 10 osób. Spotkania grupy będą odbywać się raz w tygodniu w ustalonym później terminie, o godzinie 19:30. Czas trwania jednego spotkania to 2 godziny.

Przed dołączeniem do grupy niezbędne jest odbycie bezpłatnego spotkania konsultacyjnego. Termin spotkania będzie ustalany indywidualnie.

Lokalizacja

Grupy będą odbywały się stacjonarnie w Poradni Można Zwariować przy ul. Marszałkowskiej 140 w Warszawie.

Cena

Koszt jednego spotkania to 90zł / 900 zł za całość.

Masz pytania?

Napisz: nikola@moznazwariowac.pl

Spodobał sie artykuł? Podziel sie wiedza ze znajomymi

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE:

WESPRZYJ

NAS

AniaCleoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logo
patronite.pl/moznazwariowac

Jeśli chcesz wspierać naszą działalność, wyślij przelew tytułem "darowizna na cele statutowe" na nr konta: 14 1600 1462 1893 5759 6000 0001

Fundacja Można Zwariować

ul. Puszczyka 2 / 34 02-785 Warszawa

KRS: 0000785735

NIP: 7543222636 REGON: 383332308

INFO@MOZNAZWARIOWAC.PL

fbinstaspotifyyoutubemail
AktualnościPsychoedukacjaO nas Podcasty

Mozna zwariowac. all rights reserved