Pierwsza (samo)pomoc - jak dbać o zdrowie psychiczne? | Zofia Winczewska i Paulina Danielak | 24 października 2023

14 marca 2024

1 min czytania

Pierwsza (samo)pomoc - jak dbać o zdrowie psychiczne? | Zofia Winczewska i Paulina Danielak | 24 października 2023

Kryzys psychiczny może dotknąć każdego z nas. Jego objawy to m.in. codzienny lęk, brak motywacji, utrzymujące się zmęczenie, impulsywność czy zaburzenia koncentracji. Jak sobie pomóc

Czy i kiedy można to zrobić we własnym zakresie?

Podczas spotkania zastanowimy się, czy elastyczność ciała przekłada się na elastyczność psychiki. Porozmawiamy o działaniach i nawykach, wspierających zdrowie psychiczne: relacjach, ruchu, odżywianiu i śnie. Opowiemy, w jaki sposób wpływają na organizm i jak je wdrażać, by przyniosły rezultaty, a kiedy to za mało i należy sięgnąć przede wszystkim po specjalistyczną pomoc.Gościniami DOROTY DOT OKULICZ będą:

PAULINA DANIELAK
Psycholog, pedagog i psychoterapeutka poznawczo - behawioralna w trakcie certyfikacji. Certyfikowana providerka TRE® (Tension Releasing Exercises). Terapeutka ACT (terapii akceptacji i zaangażowania) i psycholog sportu (AWF). Członkini Association for Contextual Behavioral Science (ACBS) i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Rozwija swoją pasję do psychosomatyki poprzez udział w licznych szkoleniach (m.in. Somatic Experiencing®). Prowadzi swój gabinet psychoterapii indywidualnej oraz organizuje warsztaty i szkolenia dla firm. W pracy łączy podejście poznawcze z pracą somatyczną. Na Instagramie (@paulinadanielak.psycholog) psychoedukuje i uświadamia w tematach redukcji stresu, regulacji napięcia i rozwoju dobrostanu.

ZOFIA WINCZEWSKA
Farmaceutka, blogerka i edukatorka, obecnie w trakcie doktoratu. Pasjonatka psychiatrii żywieniowej i medycyny stylu życia – w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Autorka bloga: zosiawinczewska.pl i gospodyni podcastu Szare Komórki.Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10.10) Fundacja Można Zwariować stworzyła kampanię społeczną, edukującą w zakresie pierwszej samo(pomocy). Wydarzenie jest częścią akcji.

Posłuchaj nagrania z wydarzenia:

Nagranie odbyło się dzięki współpracy z Volvo Car Warszawa.

Spodobał sie artykuł? Podziel sie wiedza ze znajomymi

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE:

WESPRZYJ

NAS

AniaCleoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logo
patronite.pl/moznazwariowac

Jeśli chcesz wspierać naszą działalność, wyślij przelew tytułem "darowizna na cele statutowe" na nr konta: 14 1600 1462 1893 5759 6000 0001

Fundacja Można Zwariować

ul. Puszczyka 2 / 34 02-785 Warszawa

KRS: 0000785735

NIP: 7543222636 REGON: 383332308

INFO@MOZNAZWARIOWAC.PL

fbinstaspotifyyoutubemail
AktualnościPsychoedukacjaO nas Podcasty

Mozna zwariowac. all rights reserved