Można zwariować i żyć normalnie. Niezależnie od tego, kim jesteś

„Można zwariować” to zainicjowana przez Fundację Można Zwariować ogólnopolska akcja edukacyjno-informacyjna, której celem jest nawiązanie dialogu, a docelowo zmiana świadomości społecznej dotyczącej postrzegania zdrowia psychicznego. Chcemy, aby każdy z nas mógł otwarcie mówić o swoich problemach psychicznych! Czas na walkę ze stereotypami, z którymi w dalszym ciągu spotykają się osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Można zwariować i żyć normalnie. Niezależnie od tego kim jesteś - rolnikiem, raperem, pielęgniarką czy prezesem.

kampania1
kampania2
MZlogo
kampania3

W dzisiejszym świecie życie z chorobą lub zaburzeniami psychicznymi jest codziennością.

Ludzie nie wiedzą, jak dużo jest takich osób i że wbrew pozorom żyją one normalnie z tym problemem - podejmując odpowiednie leczenie, udając się do lekarza specjalisty i otrzymując pomoc od wykwalifikowanych osób.

Kampania społeczna “Można Zwariować” ma zachęcić do “coming outów”, czyli pozbycia się wstydu i przyznania się - przed samym sobą, rodziną, światem lub tylko przed lekarzem specjalistą do swoich problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. To zawsze jest pierwszy krok do zdrowia! Choć możesz nawet o tym nie wiedzieć, Twoja otwartość może wesprzeć też osobę, dla której diagnoza to nowy i trudny temat.

kampania1
MZlogo
kampania2
kampania3

Co czwarty Polak lub Polka w czasie dorosłego życia miał, ma lub będzie mieć jakąś formę zaburzeń psychicznych, a depresja w najbliższych latach zajmie pierwsze miejsce w rankingu przyczyn śmiertelności w krajach rozwiniętych.

*wg. badania przeprowadzonego przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (IPiN). EZOP II: rozpowszechnienie zaburzeń (kiedykolwiek w życiu, ostatnie 12 miesięcy, ostatni miesiąc) Jacek Wciórka, Joanna Leciak, Aleksandra Rawska-Kabacińska, Emilia Suchecka, Piotr Świtaj, Bogdan Stefanowski, Jakub Stokwiszewski, wyniki: 2021. https://ezop.edu.pl/wp-content/uploads/2021/12/EZOPII_Rozpowszechnienie.pdf

kampania7

Zaburzenia psychiczne mają wiele twarzy.

Czy któraś z nich jest Ci szczególnie bliska?

Schizofrenia
Schizofrenia
Zaburzenia osobowości borderline
Zaburzenia osobowości borderline
Napady lękowe
Napady lękowe
Choroba alkoholowa
Choroba alkoholowa
Depresja poporodowa
Depresja poporodowa
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Zaburzenia eksplozywne przerywane
Zaburzenia eksplozywne przerywane
Zaburzenia mowy
Zaburzenia mowy
Depresja
Depresja
Fobia społeczna
Fobia społeczna
PTSD
PTSD
Zaburzenia snu
Zaburzenia snu
Akrofobia
Akrofobia

Inicjator kampanii

Fundacja Można Zwariować została powołana w 2019 roku. Misją fundacji jest promocja zdrowia psychicznego, jego higieny i wrażliwości na nas samych oraz na siebie nawzajem. Jednym z najważniejszych celów fundacji jest otwarcie dialogu społecznego na tematy związane z dbaniem o dobrostan oraz zdrowie psychiczne i zerwanie z negatywnymi i krzywdzącymi stereotypami. Chcemy kształtować właściwe postaw społecznych, zwłaszcza zrozumienia, tolerancji, życzliwości i przeciwdziałania dyskryminacji.

Jeśli cokolwiek Cię martwi lub zastanawia, chcesz dowiedzieć się jaka pomoc byłaby najlepsza dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby, zadzwoń na bezpłatną infolinię psychoedukacyjną wellbee:

phone

+48 22 307 32 24

Pn-Pt 8:30 - 20:30 Weekend 10:00-14:00

Odbierz konsultację ze zniżką 80% z wybranym przez Ciebie specjalistą, używając kodu

MOZNA_ZWARIOWAC

kopiuj kod

CalendarUmów wizytę ze specjalistą
wellbeeglosnopolpharmagraffitilocomotivelabcon

Mozna zwariowac. all rights reserved

Polityka prywatności

|

Regulamin

INFO@MOZNAZWARIOWAC.PL

fbinstaspotifyyoutubemail
AktualnościPsychoedukacjaO nas Podcasty

Mozna zwariowac. all rights reserved