Jak radzić sobie z bezradnością wobec przemocy? #ConcordiaTalks | 23 października 2023

23 listopada 2023

1 min czytania

Jak radzić sobie z bezradnością wobec przemocy? #ConcordiaTalks | 23 października 2023

#ConcordiaTalks to cykl spotkań, których gośćmi i gościniami będą autorzy_ki, pisarze_ki, reporterzy_ki, którzy w swojej twórczości poruszają tematy społeczne współczesnego świata. Ideą spotkań jest dyskusja i przyjrzenie się tematowi z paru perspektyw.Razem z Fundacją Można Zwariować zapraszamy na pierwsze spotkanie dotyczące kwestii protestów społecznych, a konkretnie tego jak radzić sobie z aktywnością ruchów społecznych, strajkiem kobiet, wojną w Ukrainie czy sytuacją na granicy białoruskiej. Podczas spotkania zestawione zostaną ze sobą dwie perspektywy: filozofa i psycholożki, którzy porozmawiają o tym, jak to się dzieje, że potrafimy przejść do porządku dziennego nad tak trudnymi sprawami. Porozmawiamy również o tym, jak radzić sobie z tym na poziomie bardziej świadomym.

Spotkanie poprowadzi Dorota Dot Okulicz. Formułą spotkania będzie moderowana dyskusja, otwarta na interakcje ze strony publiczności.

Zaproszeni goście:

Tomasz Stawiszyński - filozof, eseista, ukończył studia magisterskie i doktoranckie w Instytucie Filozofii UW. Od wielu lat zajmuje się problemami z pogranicza filozofii, psychologii i psychoterapii. Gospodarz audycji "Godzina filozofów" w radiu TOK FM. Autor między innymi takich książek jak: "Reguły na czas chaosu", "Ucieczka od bezradności", "Co robić przed końcem świata".

Ania Cyklińska – psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka bestsellerowej książki „Przewodnik po emocjach. Jak lepiej rozumieć własne uczucia”. Członkini Fundacji Można Zwariować, w ramach której współprowadzi podcast i realizuje działania edukacyjne. Popularyzuje wiedzę o emocjach i zdrowiu psychicznym, między innymi pisząc dla Vogue Polska.

Dorota Dot Okulicz - psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, integratorka doświadczeń psychodelicznych, eventowiec, podcasterka, mindfulness coach. W fundacji Można Zwariować organizuje i prowadzi wydarzenia, m.in. debaty eksperckie oraz wystąpienia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Wydarzenie organizowane we współpracy z VOX Artis i Miastem Poznań.

Spodobał sie artykuł? Podziel sie wiedza ze znajomymi

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE:

WESPRZYJ

NAS

AniaCleoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logoMZ logo
patronite.pl/moznazwariowac

Jeśli chcesz wspierać naszą działalność, wyślij przelew tytułem "darowizna na cele statutowe" na nr konta: 14 1600 1462 1893 5759 6000 0001

Fundacja Można Zwariować

ul. Puszczyka 2 / 34 02-785 Warszawa

KRS: 0000785735

NIP: 7543222636 REGON: 383332308

INFO@MOZNAZWARIOWAC.PL

fbinstaspotifyyoutubemail
AktualnościPsychoedukacjaO nas Podcasty

Mozna zwariowac. all rights reserved